Aktuality:

         Městská hokejová liga Kopřivnice  2010-2011
 
HC Palkovice se opět představí v Městské hokejové lize v Kopřivnici. Náš tým je již základním a pevným článkem v této lize.
Letošní ročník kopíruje ten minulý a některé změny v pravidlech najdete na odkazech na WWW stránky hokejové ligy:http://www.mhl.iprofil.cz.tady najdete vše co se týče naší soutěže.Stále platí,že každý zápas musí skončit vítězstvím,to znamená, že při remíze se střílí trestné střílení.Vždy po jednom jako "náhlá smrt" .Jeden dá gól,druhý ne a stává se vítězem.
Stále zůstává systém  bodování,kdy za vítězství jsou 3 body,remíza každé družstvo 1 bod.Pak následuje trestné střílení a vítěz si připíše další bod.
V systému zápasů došlo ke změně v tom, že znovu bylo zařazeno play - off ve všech ligách a v druhé a třetí lize play - out a následně " baráž" o sestup do třetí ligy.Vše máte v soutěžních podmínkách MHL Kopřivnice.
 
Ještě pro brankáře.
 brankář je povinen používat ochranu krku (nákrčník, plexi štít pod maskou)
     
  
V druhé lize se s naším týmem utkají:
 
          HC BOBŘI                       HC HÁJOV
          HC MEDVĚDI                  HC RYBNÍKÁŘI
          HC ZÁVIŠICE                   HC STAŘÍČ
 
 
 
 
Utkání  HC Palkovice MHL Kopřivnice 2010 - 2011:
 
 
 
HC Palkovice    -    HC Medvědi                        4 : 3 po SN
 
Branky:    Štefek 2, Malčík P. (SN Čechmánek,Malčík)
 
První utkání nového ročníku nám vyšlo skvěle.Pro některé to bylo první setkání s ledem v tomto ročníku a přesto všichni  bojovali.Potěšujíci byla i účast na zápase (15 hráčů).Samotné utkání bylo jako na houpačce.Jednou byl nahoře soupeř jednou my.Jednou měl k vítězství blíž soupeř jednou my.Přesto utkání došlo k remíze a rozhodovaly trestné střílení.Tentokrát "rychlá smrt" už po jednom hráči.Jako první kapitán Palkovic Čechmánek a nájezd "ala Hamrlík" až mantinelu proměňuje.Soupeř ale dává taky.Další TS Huška J.a nedává.SID musí chytit a chytá.Malčík P. najíždí a dává gól, soupeř musí, ale nedává, SID chytá a my vyhráváme první soutěžní utkání. Na začátek velmi dobré velmi dobré utkání s dobrým koncem. 
 
 
HC Palkovice    -    HC  Závišice                        2 : 5                      
 
Branky:    Svoboda,
 
Utkání, které mělo být jednoduché , ale prostě nevyšlo.Nevycházelo nám nic a soupeř trestal naše chyby, kdy i brankář neměl svůj den.Lukáš dostal gól, který dostává jednou za 10 let..gól z půlky hřiště.Na to se ale nedá vymlouvat.My musíme proměňovat naše šance a vítězit.Je to úvod sezóny, ale body se soupeřem mohou chybět v konečné účtování a postupu do play of.
 
HC Palkovice    -    HC Hájov                             1 : 6
 
Branky:    Svoboda
 
Zápas s vítězem loňského ročníku se dvě třetiny vyvíjel velmi dobře.Drželi jsme krok se hrou i výsledkem, ale docházely síly.To se projevilo ve třeti třetině, kdy jsme odešli fyzicky a soupeř toho využil a s přehledem zvítězil.Tady se projevilo, že potřebujeme aby se zápasů účastnilo více jak 10 hráčů.To je málo a proto i takové výsledky.
 
HC Palkovice    -    HC Rybnikáři                                2 : 10
 
Branky:    Svoboda
 
Utkáni se soupeřem, který i v 5  lidech dovede vyhrávat zápasy.ten s náma nebyl vyjímkou.Prostě soupeř, který patří do I.ligy přesto hraje naší soutěž.Naše hra v úvodu byla rovnocená, ale s přibývajicím časem nás soupeř přehraval a dával góly.S tímto soupeřem se dá vyhrát bitva , ale nedá se vyhrát válka.Bude vždy lepší.
 
HC Palkovice        -    HC Staříč                            3 : 5
 
Branky:    Svoboda 2,Heczko
 
Zápas s nádechem derby měl být zlomový a náš tým nastartovat k lepším výsledkům.Sestava byla doplněna a navíc se sešla v nejsilnějším složení.Přesto jsme zápas k vítězství nedotáhli. Ztroskotali jsme na neproměnění šancí, na nedůslednosti v obraně.Nezbývá, než se do druhé poloviny zakousnout a zlepšit výsledky a postup do play of je stale reálný.
 
HC Palkovice    -        HC Medvědi                         5 : 4 (SN)
 
Branky:    Svoboda 2,Heczko 2,Čechmánek SN
 
Další promarněné utkání,kdy soupeře zdoláme a vedeme 4 : 0 a nakonec se v koncovce zápasu strachujeme o výsledek a uhrajeme z jasného zápasu remízu.Štěstí se přiklonilo v samostatných nájezdech, kdy jsme soupeře zdolali  dobře chytajícímu gólmanovi a na podruhé proměněnému nájezdu kapitána.I tak to mrzí, protože body potřebujeme jako sůl.Do play off to máme letos asi daleko.
 
HC Palkovice    -       HC Závišice                    3 : 4    SN
 
Branky:    Svoboda,Heczko
 
Utkání se soupeřem, který někdy ztrácí soudnost a na ledě se chová neúměrně vzhledem k soutěži jakou hrajeme.Přesto jsme ho měli přejet a hra tomu odpovídala, kdy jsme celý zápas tahali za delší konec a vedli.V závěru ovšem opět propad a soupeř vyrovnal.To však nebylo to nejhorší,spíš nás zklamalo a velmi bolelo , když soupeř likvidačním způsobem narazil Romana Molka na mantinel, který to odnesl otřesem a navíc musel na kontrolu do nemocnice kde dostal krunýř na hrudník.Prostě tento soupeř hraje bez myšlenek a rozumu(aspoň někteří hráči)Tento zápas vedl k tomu, že byl zaslán dopis na vedeni KHL a příští zápas s tímto soupeřem, pokud k tomu dojde, hrát nebudeme a kontumačně bude výhra připsána soupeři ze Závišic.
 
HC Palkovice    -        HC Hájov                2 : 8
 
Branky:    Huška,Svoboda
 
Tento zápas byl důsledek toho předchozího nebo možná shoda náhod, ale na zápas dorazilo 6 hráčů a gólman.V celé historii našeho hokeje se to  ještě nestalo.Takový malý počet ještě nikdy nedorazil a to mě trošku mrzí.Vzhledem k počtu hráčů na soupisce je to k zamyšlení.Ale věřím, že se vše v dobré obrátí a soutěž dohrajeme důstojně, a udržíme se v 2 lize, protože play off je asi nedostižné.
 

HC Palkovice        -    HC Rybnikáři                2 : 3

Branky:    Štefek, Huška

Ukání s lidrem soutěže mělo dost nečekaný průběh.Se soupeřem jsme drželi krok celé utkání a výsledek mohl být ještě lepší a nebylo daleko k překvapení.Vzhledem k tomu, že nás nastoupilo opět 8 lidí to byl pěkný zápas. Soupeř sice vždy vedl ale nám se podařilo snížit.Pokud bychom proměnili šance mohli jsme bojovat o lepší výsledek.Ted chybí poslední tři utkání, které bychom měli zvládnout a důstojně se rozloučili s celým ročníkem KHL.I toto utkání se ale neobešlo bez zranění,kdy kapitán po nárazu na soupeře odešel se zlomenými dvěma žebry.

 

HC Palkovice        -    HC Bobří                        3 : 5

Branky:    Svoboda 2, Štefek

Utkání, které mohlo rozhodnout o našem setrvání v II lize.Jak bývá zvykem, opět se sešlo jen 8 lidí a to je na to hrát o přední příčky málo. Navíc mimo hru byli klíčoví hráči, přesto to bylo vyrovnané utkání. Výsledek ovšem nahrál soupeří, který nás přehrál, i když to nebylo tak jednozné. Nedá se nic dělat stále to máme ve svých rukou a stále můžeme vše zachránit.

 

HC Palkovice        -        HC Staříč                        2 : 5

Branky:   

Další existenční zápas, který nás muže dostat do klidných vod a zachránit od sestupu nebo baráže.Znovu bez klíčových hráčů, ale přece jen v počtu 11, což nahrávalo k optimismu.Ten se nekonal.Soupeř nás přehrál, naše hra byla katastrofální a na střídačce taky nepanovala zápasová atmosféra. Vzhledem k tomu, že šlo o další existenční zápas jsem mel představu o větší bojovnosti. Výsledek nás srazil na kolena a vše se mělo rozhodnout v posledním zápase.

 

HC Palkovice        -        HC Bobři                        4 : 3

 Branky:    Svoboda 2, Huška 2

Poslední zápas, poslední utkání o byti a nebytí ve druhé lize.Pokud tento zápas prohrajeme pak jen baráž a sestup do III.ligy.Přes urgenci se dostvilo pouze 10 hráčů, ale nakonec se to ukázala jako dobrá zpráva.Ukázalo se kdo a jak má zájem a to se nakonec projevilo i na ledě.Těm 10 patří dík.Utkáni bylo vyrovnané, ale na naší straně bylo hodně nevyužitých akcí a šanci.Honza Huška nedal ani trestné střílení, pak další samostatný nájezd.před soupeřovou brankou byly šance ale bez úspěchu a soupeř trestal.Po dvou třetinách vedl 3:0 do 8 min třetí třetiny se stav neměnil.Bylo to velmi těžké, ale i tak jsme drželi nastavenou taktiku a bojovali.Pak došlo k neuvěřitelnému obratu.Honza Huška dvěma góly v rozmezí 40 vteřin snížil na 3 : 2 a pak Martin Svoboda dokonal zkázu soupeře, kdy ješte v téže minutě srovnal na 3:3 a v 11 minutě jsme vedli 4:3 a byli zachráněni.V závěru jsme dodrželi taktiku a soupeře k vyrovnání nepustili a zachránili se a postoupili do play off.

 

PLAY OFF

HC Palkovice        -            HC Medvědi                    4 : 2

Branky: Huška 2,Štefek,Němec

První utkání s třetím týmem základní soutěže mohlo ukázat co v nás je.Přes omluvy nás došlo 9 a to proti soupeři, který měl 15 hráčů nevěstilo nic dobrého.Přesto jsme začali osvědčenou  taktikou a ta se ukázala jako nejlepší. Soupeře jsme nepouštěli moc na dostřel a využívali každou možnost k utočení.Především Honza Huška byl k neudržení, jezdil a bojoval a přineslo to ovoce.Zapomenul na kličky a přihrávky a začal střílet a díky tomu jsme doráželi  jeho střelbu a toho byly góly.Soupeř přes svůj počet nás neubruslil.. všichni nechali na ledě všechny síly a výsledek se dostavil.Přehráli jsme jej a do odvety jdeme s čistým štítem.Jedinou a velkou kaňkou ,ale bylo zranění Lukáše v bráně, kdy na něj spadli dva hráči a pochroumali koleno tak, že musí na operaci.Je to velká smůla , ale věříme že se dá do pořádku a v další sezóně už bude opět v plné síle..Utkání pak po dohodě se soupeřem dochytal místní gólman, který na nás koukal a tomu taky patří dík.Bez něj bychom museli bud zápas kontumovat nebo poslat do brány někoho z hráčů.

 

HC Palkovice        -           HC Medvědi                            3 : 8

Branky: Svoboda 2,Štefek

Odvetné utkání muselo rozhodnout, kdo postoupí do semifinále play off KHL.Náš tým měl výhodu první výhry a mohl hrát v klidu.Ten klid byl však až moc klidný a soupeř nás přehrál a vyhrál druhé utkání a srovnal stav zápasů na 1:1 a vše se mělo rozhodnout v samostatných nájezdech.Trošku jsme na to spoleháli, proto, že s tím to soupeřem máme aktvivní bilanci v samostatných nájezdech. I tento zápas to ukázal a my s přehledem dali důležité góly a v bráně nás podržel SID a o postupu bylo jasné.Tímto vítězstvím jsme se posunuli do semifinále play off a prodloužili si sezónu o další tři utkání.Dostali jsme se do fáze kdy mužem bojovat o umístění 1-4, což průběh sezóny ani v nejmenším nenapovidal, ale systém  to umožnil a my využili šanci.

SEMIFINÁLE PLAY OF

HC Palkovice        -        HC Rybnikáři                            3 : 12

Branky:    Svoboda,

První utkání s vitězem základní části bylo jednoznačné.Soupeř nás přehrával rychlostí a kombinačně a je nutno říct o třidu lepší.Přesto jsme bojovali a hráli co bylo v našich možnostech.Přesto to byl krutý vysledek, ale asi zpravedlivý.Po zlomenem žebru nastoupil i kapitan a zrovna se soupeřem, který zranění způsobil.Tentokrat se vše obešlo bez jakeho koli zranění a nás čekala odveta. V případě vítězství by nás čekal rozhodující zápas o postup do finále.

HC Palkovice        -        HC Rybnikáři                            1 : 6

Branky:

Druhé semifinálové  utkání nepřineslo překvapení ale slušný výsledek, který určil, že budeme hrát o 3-4 místo . Sopeř vyjde ze zápasu HC Staříč : HC Hájov. Pro nás už postup do zápasu o 3-4 místo znamená v této sezóně velký uspěch a vlastně splnění planu - play off. Přesto do posledního utkáni v základní části jsme nevěděli co bude a mohli hrát i baráž do III.ligy. Systém a trochu toho štěstí nás posunul až tam kde jsme. Do utkání jdeme s čistou a klidnou hlavou.Hlavní úkol je splněn a překonán.

 

UTKÁNÍ O 3 - 4 MÍSTO - KONEČNÉ POŘADÍ

 

HC Palkovice        -        HC

Branky: