Aktuality:

         Městská hokejová liga Kopřivnice  2009-2010
 
HC Palkovice se opět představí v Městské hokejové lize v Kopřivnici. Náš tým je již základním a pevným článkem v této lize.
Letošní ročník kopíruje ten minulý a některé změny v pravidlech najdete na odkazech na WWW stránky hokejové ligy:http://www.mhl.iprofil.cz.tady najdete vše co se týče naší soutěže.Stále platí,že každý zápas musí skončit vítězstvím,to znamená, že při remíze se střílí trestné střílení.Vždy po jednom jako "náhlá smrt" .Jeden dá gól,druhý ne a stává se vítězem.
Stále zůstává systém  bodování,kdy za vítězství jsou 3 body,remíza každé družstvo 1 bod.Pak následuje trestné střílení a vítěz si připíše další bod.
V systému zápasů došlo ke změně v tom, že znovu bylo zařazeno play - off ve všech ligách a v druhé a třetí lize play - out a následně " baráž" o sestup do třetí ligy.Vše máte v soutěžních podmínkách MHL Kopřivnice.
 
Ještě pro brankáře.
 brankář je povinen používat ochranu krku (nákrčník, plexi štít pod maskou)
     
  
V druhé lize se s naším týmem utkají:
 
          HC BOBŘI                       HC HÁJOV
          HC MEDVĚDI                  HC RYBNÍKÁŘI
          HC ZÁVIŠICE                   HC STAŘÍČ
 
 
 
 
Utkání  HC Palkovice MHL Kopřivnice 2009 - 2010:
 
 
 
HC Palkovice    -    HC Medvědi                        2 : 4
 
Branky:    Heczko M., Malčík P.

 První utkání nové sezóny nevyšel pouze výsledkem.Ostatní bylo  na dobré úrovni.Určitě potěšila účast hráčů a pak bojovnost všech.Utkání to bylo oboustranně korektní, a vítězil pouze ten kdo měl víc štěstí.U nás se projevila nevyhranost, proto že téměř všichni hráči byli poprvé na ledě, což mělo za následek naší nesehranost.Přesto za zmínku stojí gól Pavla M., který vzal puk za vlastní branou a projel celým hřištěm a zavěsil parádní  gól…určitě „ borec na konec“..na druhou stranu dát všechny šance , které jsme měli, výsledek mohl být opačný.Je to začátek sezóny a čeká nás hodně zápasů, tak není důvod propadat panice.

 
 
 
HC Palkovice    -    HC Závišice                        8 : 4
 
Branky:    Heczko 2, Malčík 2,Bača S. 2, Svoboda 2
 
Zápas s nováčkem druhé ligy měl raketový nastup.Už ve 21 sekundě Martin S.otevřel skoré a za dalších 80 sekund to bylo 2:0.Soupeř byl pod tlakem,a nevěděl kudy tudy.My trošku polevili a soupeř dostal křídla a podařilo se mu srovnat krok i skóre. Soupeř vycítil šanci na zvrat a k tomu mu pomáhali i rozhodčí, ale na to jsme odpověděli krásnými brankami a soupeře zlomili.Některé góly byly výstavní, kdy Pavel M.projel celým hřištěm a zavěsil krásný gól.Dostali jsme se do gólového náskoku a soupeř definitivně skončil na lopatkách.Všichni zaslouží dík za bojovnost a hlavně za proměňování šancí.
 
HC Palkovice    -    HC Hájov                            1 : 3
 
Branky:    Mičulka
 
Výborný zápas, který z naší strany pohořel na neproměnění šancí.Hned od úvodu jsme soupeře přehrávali, dostávali jej pod tlak, ale nestálo u nás štěstí v podobě branek.K tomu zápasu není co vytknout.Byl bojovný, korektní, jen z naší strany chyběly branky.
 
HC Palkovice    -    HC Rybnikaři                                    1 : 9
 
Branky:    Pohl
 
Tak už druhé utkání,kdy se nedaří dát branka.Šancí je na několik zápasů a nic.Vydařené akce, ale zakončení špatné.Chybí trochu klidu.Věřím , že vše přijde a závěrečné zápasy už budou patřit nám.Stále platí dostat se do play of.Bude to těžké, ale ne nemožné.Vše co se uhrálo musíme hodit za hlavu a jdeme dál.Kdo věří ten se dočká.
 
HC Palkovice    -    HC Staříč                                           3 : 8
 
Branky:    Heczko 3
 
Další utkání, které jsme nezvládli především ve třetí třetině.První dvě jsme s hratelným soupeřem drželi krok, ale poslední třetině soupeř využil naší nedůslednosti.Nestíháme pokrýt soupeře a navíc nám chyběli  klíčoví hráči.Jsme sice na dně ale pořád je šance se vyškrábat do play off. Musíme překonat naší nervozitu a zabojovat a dávat góly.
 
HC Palkovice    -    HC Bobři                            odloženo ze strany soupeře
 
Odložené utkání bylo nahrazeno tréninkem, ale opět malá účast!!! A přitom to potřebujeme všichni....že bychom všechno uměli??? to si nemyslím, když koukám na tabulku.
 
HC Palkovice    -    HC Medvědi                        odloženo ze strany soupeře
 
 
HC Palkovice    -    HC Závišice                                            6 : 2
 
Branky:    Heczko 2, Svoboda 2, Pohl 2
 
Utkání s posledním týmem tabulky bylo v úvodu vyrovnané.Nás opět potkal neduh v proměňování šancí.Byly i takové, kdy netrefíme úplně prázdnou bránu ( Kuba M ) Přesto se nám podařil zlomit odpor soupeře a díky Sidovi v bráně, který nás v tom nejhorším podržel, jsem přece jenom soupeře přehráli a góly které přišly ho zlomily a našemu druhému vítězství v soutěži už soupeř nestačil odpovědět.Jeho zmar a dobrou formu ukázal opět Sid, který v poslední sekundě zápasu vychytal samostatný nájezd soupeře, který v zoufalství vystřelil příklepem a Sid ho krásně vychytal.
 
HC Palkovice    -    HC Hájov                                                1 : 3
 
Branky:    Pohl
 
Nešťastný zápas, ale prohraný naší vinou.Celou dobu tvrdě bojujeme, všichni hráči do toho dají celé srdce a v posledních třech minutách nepochopitelně přestaneme hrát a gólman odjede z brány v domnění, že rozhodčí odpíská faul.Bohužel neodpískal a my dostali gól na 1:1.To ještě nebylo špatné..i bod se soupeřem by měl cenu zlata, ale my pak dostali další šmudlu a ve hře bez brankáře nás soupeř dorazil.Tak špatně odehraný závěr zápasu se nesmí opakovat.Hraje se pokud rozhodčí nepískne.!!!Všechna naše snaha vyšla nazmar a je to škoda, proto že všichni hráli za tým a na doraz.Škoda zkratu na hřišti, ale jdeme dál...ještě máme dost zápasů tuto chybu napravit.
 
HC Palkovice    -    HC Bobři                                                5 : 3
 
Branky:    Bača S. 2,Molek,Huška,Bílek
 
Utkání se soupeřem, který nám může zkřížit cestu do play of. Hned od začátku jsem soupeře sevřeli a výsledkem byly dva góly.Přesto jsme to neudrželi a díky naším chybám soupeř dotahoval.Přesto jsme drželi náskok jednoho gólu 3:2 a do konce třetiny chybělo 13 vteřin, kdy Danča minul puk na modré čáře a soupeř z brejku vyrovnal. Ve třetí třetině přišly velké chvíle Slávy B., který dvěma brankami zlomil soupeře , který se na vyrovnání nezmohl.Důležité vítězství a jdeme dál.Play of je stále na dosah.
 
HC Palkovice    -    HC Rybníkáři                                         0 : 8
 
Branky:
 
Zápas s favoritem soutěže se od začátku nevyvíjel v naší režii.Soupeř nás přehrával v přesnosti přihrávek a rychlosti na ledě.My prostě nestačili.Raritou bylo, že se na utkání dostavili dva gólmani, přesto ani to výsledek nemohlo ovlivnit.Sice ježíšek dáreček v podobě bodů nepřinesl, přesto jdeme dál a bojujeme o play of.
 
HC Palkovice    -    HC Staříč                                               10 : 5
 
Branky:    Heczko 2,Svoboda 4,Štefek 2,Němec, Ulčák
 
První zápas v novém roce a velice úspěšný.Přesto začátek růžově nevypadal.V kabině se nás sešlo jen 8 a gólman Sid.Už to naznačilo u některých vrásky, ale na ledě to bylo úplně něco jiného.I když úvod nevyšel a my inkasovali v 50 sekundě a nálada nic moc.Přišla ale rychlá odpověď a my srovnali a pak už začali soupeře přehrávat.Náš náskok narůstal až na rozdíl 4 branek.V úvodu II třetiny dal M.Svoboda asi nejrychlejší gól možná celé soutěže.Už v 10 sekundě.Přesto soupeř na konci II třetiny snížil, ale my ještě 14 sekund před sirénou tvrdou ranou od modré M.Němcem soupeře položili na lopatky.Třetí třetina sice opět vyšla soupeři, který ve 14 sekundě snížil, ale to bylo poslední.Pak už to bylo v naší režii a nakonec soupeře pokořili "desítkou", kterou dal Danča.Všichni zaslouží dík.Byl to boj a v 8 lidech jsme dokázali přehrát soupeře, který aspiruje na postup z II ligy.Všichni hráči nechali na ledě hodně a možná i víc než si mysleli.
 
HC Palkovice    -    HC Medvědi                                            2 : 1
 
Branky:    Kocich, Heczko
 
Zápas, který nás mohl posunout do play of už před posledním utkáním. V kabině opět jen 9 lidí a soupeř nažhavený v plné síle.Soupeř, který nás v prvním utkání porazil si brousil zuby i teď. Nás čekal boj především s fyzičkou. Přesto se utkání vyvíjelo vyrovnaně.My se dostávali do šancí, ale jejich gólman to držel.Přesto po nešťastném vyhození puku se do šance dostal soupeř a dal laciný gól.To byl ale poslední v bráně Lukáše G. který pak už za svá záda nic nepustil. I když u něj stálo štěstí v podobě tří tyčí a jednoho břevna, ale to patří k lepším.Opravdu nás  podržel, hlavně v závěru utkání, kdy čelil mnoha střelám a dorážkám, kdy nám docházely síly. Zápas rozhodl krásným gólem Jirka K., který gólmana vyškolil a dal vyrovnávací gól, který nás zvedl a vzápětí přidali druhý po šťastné teči Marka H. Pak už to byl boj a bojovnost všech, abychom soupeře nepustili k vyrovnání, což se povedlo a vítězství nás posunulo do play of. Všem 9 hráčům patří dík, protože se obětovali pro tým.( někteří..M.H. dokonce ukončili dovolenou na horách dřív, aby to stihli)..klobouk dolů.
 
HC Palkovice    -    HC Bobři                                                4 : 9 po kontumaci 5 : 0
 
Branky:    Huška, Svoboda, Heczko, Molek
 
Poslední utkání už nemohlo na konečném pořadí našeho týmu nic změnit, přesto jsme chtěli zápas odehrát důstojnějí než ukazuje výsledek. Buď to bylo uspokojením, ale naše hra postrádala souhru a především bojovnost posledních dvou tří utkání. V bráně to taky nevyšlo na 100 % a tak to vše je důsledek. Sopeř nás přehrál v rychlosti a především v efektivnosti, kdy on proměňoval a my se u brány trápili. Teď vše hodit za hlavu a vzhůru do play off.Přesto že výsledek dopadl opačně, je to od stolu a naší hře to nijak nepomohlo.
 
 
 
 
 
PLAY OF
 
1. zápas
HC Palkovice    -    HC Rybnikáři
3 : 8
Branky:
 
První utkání s favoritem soutěže a aspirantem na postup do první ligy byl ještě v šatně " vítězný". Na ledě nám soupeř ukázal kdo je pánem a v pohodě nás přehrál a své utkání dovedl k velkému vítězství.Z naší strany to byl spíš boj než hra a taky to bylo vidět, kdy nás soupeř přehrával v kombinaci a přesnosti a efektivitě. Přesto toto utkání nic neřešilo, rozhodující bylo až druhé utkání.
 
2. zápas
HC Palkovice    -    HC Rybnikáři
3 : 9
Branky: Čechmánek, Svoboda,Huška
 
Do druhého, rozhodujicího utkání jsme šli s tím, že zkusíme překvapit.Nepodařilo se.Soupeř nás opět přehrál a to stejně jako v prvním utkání především kombinačně a efektivně v proměňování šancí.Přesto toto utkání nás nepoložilo, spíš naopak a my se těšili na soupeře v boji o třetí místo.Znovu po dlouhé době jsme bojovali o " bednu "
 
O třetí místo
HC Palkovice    -    HC Staříč
3 : 2 po SN
Branky: Malčík,Němec
Samostatné nájezdy: Němec, Čechmánek
 
Vysněné utkání o třetí místo a se soupeřem, s kterým se v této soutěži potkáváme už od začátku.Vždy vyhecované a vždy bojovné.Toto utkání nebylo výjimkou a oba soupeři se do sebe pustili pěkně z ostra.Vyloučení na sebe nedalo dlouho čekat a na každé straně byly i osobní 10 minutové tresty(Marek H.)přesto jsme šli do vedení Pavlem M. a soupeř byl rozložený.Naším špatným střídáním a nepozorností a laxním přístupem se soupeři podařilo srovnat a vzít si vedení na svou stranu.Přesto bojový duch znovu přišel a Mojmír Němec svým gólem z brejku, do kterého ho poslal Dalibor M.srovnal na 2 : 2 a tímto výsledkem utkání skončilo a šlo se na samostatné nájezdy.
Z každé strany 5 hráčů.Náš první nájezd Pavel M. nedává, soupeř nedává.Druhý nájezd Mojmír N. ranou jako z děla dává na 1 : 0, soupeř nedává,třetí nájezd Roman M. nedává, soupeř nedává.V bráně čaruje SID a soupeře přivádí k velké nervozitě a zmaru.4tvrtý nájezd Honza H. nedává a soupeř znova ztroskotá na Sidovi.Na pátý nájezd je nachystaný kapitán Jarda Č.  nejstarší hráč týmu a nájezdem "ala Hamrlík" rozhoduje zápas a radost nebere konce.Porážíme HC Staříč a jsme třetí!!!!!!