Městská       hokejová      liga

KOPŘIVNICE 2004 – 2005

         Hokejový oddíl  HC Palkovice se po dá se říci úspěšné sezóně opět sešel a podal si přihlášku do dalšího ročníku „Městské hokejové ligy“ v Kopřivnici.Tato soutěž má v našem kraji už dlouhou tradici a náš klub se stal její součástí.Pro tento ročník má liga 20 týmů,které jsou rozděleny do dvou lig,kdy první má šest týmů a druhá má dvě skupiny po sedmi účastnících.Přesto že původní záměr vedení soutěže byl ten,kdy se soutěž rozdělí do dvou skupin a účastníci první ligy nasazeni k týmům druhé ligy,vzalo toto po prvních zápasech za své.To z důvodu že týmy první ligy vysoce převyšovaly ostatní a soutěž by byla téměř neregulérní.Proto se vše vrátilo k již osvědčenému systému dvou lig.

 HC Palkovice  byly přilosovány k týmům:

                  HC Staříč                  HC Hájov

                  HC Kozlovice             HC Bystré

                  HC Lahvátors             HC Brušperk

 Zde se utká každý s každým a první dva  ze skupin pak o konečné umístění ve druhé lize.

 Náklady na Městskou ligu:

          Startovné:                        3 500,- kč

         Jeden zápas:                        950,- kč  

 ZÁPASY   HC   PALKOVICE

Kopřivnice 2004 – 2005

 HC Palkovice –                   HC Staříč                               10 : 3

 Branky:      Čechmánek 3,Ulčák,Bača S. 2,Molek 2,Svoboda 2

 První oficiální utkání utkání soutěže nám vyšlo na jedničku.Hned v úvodu jsme soupeři utekli na rozdíl tří gólů a hráli velmi dobře.Na všech hráčích bylo vidět, že bojují a šli za vítězstvím.Soupeř nás sice zaskočil a stáhl náskok na rozdíl gólu,ale drtivým nástupem ve třetí třetině jsme mu vzali vítr z plachet a utkání dohráli v exhibičním tempu.Zvlášť dobrý byl návrat kapitána týmu J. Čechmánka po 1,5 roční pauze způsobené zraněním kolena.Jeho „hattrick“pomohl k jasnému vítězství.K tomu kvalitní výkon brankáře M.Warzechy,ale i všech hráčů kteří nechali na ledě „duši“.

HC Palkovice                     HC Hájov                               2 : 2

Branky:         Štefek,Pohl

Dlouho vyrovnané utkání,šance se přelévaly z jedné strany na druhou.Náš tým měl neuvěřitelné množství šancí,které nevyužil.Co se týče výsledku tak je spokojenost,ale co se týče šancí tak zklamání.

 HC Palkovice        -             HC Lahvátors                      7 : 2

 Branky:     Čechmánek 2,Bača,Němec 2,Švec,Štefek  

Utkání,které vzalo hodně sil.Soupeř velmi dlouho vzdoroval a vydržel i fyzicky,přesto že jsme měli o jeden útok navíc.Ve třetí třetině se však projevila naše zkušenost, a především proti minulému zápasu se nám dařilo proměňovat šance.V tomto zápase podal dobrý výkon brankář M.Warzecha,který podržel v klíčových momentech a pak obranná hra,především M.Machury.

HC Palkovice        -                HC Bystré                         2 : 7                

Branky:    Molek,Ulčák

Zápas se celému týmu nepovedl.Soupeř nás přehrál po taktické stránce.Navíc i gólman neměl svůj den a soupeř toho náležitě využil.

HC Palkovice        -                HC Brušperk                     5 : 2         27.11.04

Branky:    Smíšek,Švec,Bača S,Kaluža,Štefek

 Zápas, který nás mohl posunout na první příčku naší skupiny nám vyšel ve všech směrech.Po delší době nás bylo opět na tři útoky což se projevilo na naší hře.Přes počáteční individuální chybu kapitána v úvodu zápasu,jsme postupně získali převahu a zápas zvládli a do posledního zápasu s Kozlovicemi jdeme s dvou bodovým náskokem.

HC Palkovice        -                 HC Kozlovice                       5 : 4         4.12.04

Branky:     Čechmánek,Bača S,Smíšek,Štefek 2

 Poslední utkání základní části co se týče výsledku nemohlo ohrozit naší druhou pozici, ale bylo hlavně prestižní. A úvod tomu napovídal.Tým nastoupil v největší síle a úvodní třetina byla z říše snů. Útok střídal útok a soupeř se nedostal téměř do třetiny.Naše akce byly jako z hokejové učebnice.Do druhé jsme nastoupili s vidinou snadného vítězství a to byla velká chyba.Soupeř snížil laciným gólem v poslední sekundě a tím se nastartoval k útoku a závěr zápasu byl velmi dramaticky,ale pro nás se šťastným koncem.Pro kapitána týmu měl závěr smutný konec.Po ukázkovém bodyčeku zápas kvůli zranění nedohrál a ohrožen je jeho další start.

 Statistika základní části:

 Tabulka skupiny B – základní část

 

 

Bystré

Palkovice

Staříč

Hájov

Kozlovice

Brušperk

Lahvátors

Skóre

Pořadí

Bystré

 

7 : 3

4 : 4

6 : 0

7 : 5

4 : 5

8 : 1

36 : 18

1

Palkovice

3 : 7

 

10 : 3

2 : 2

5 : 4

5 : 2

7 : 2

31 :20

2

Staříč

4 : 4

3 :10

 

4 : 2

6 : 1

6 : 1

2 : 4

25 : 22

3

Hájov

0 : 6

2 : 2

2 : 4

 

4 : 2

2 : 4

7 : 3

17 : 21

5

Kozlovice

5 : 7

4 : 5

1 : 6

2 : 4

 

5 : 4

12 : 3

29 : 29

6

Brušperk

5 : 4

2 : 5

1 : 6

4 : 2

4 : 5

 

5 : 2

21 : 27

4

Lahvátors

1 : 8

2 : 7

4 : 2

3 : 7

3 : 12

2 : 5

 

15 : 41

7

 Nejlepší střelec:     Čechmánek       6 gólů

                                     Štefek                5 gólů

                                      Bača S.              5 gólů

 Základní část soutěže skončila pro tým úspěchem,druhé místo dobrým základem pro nadstavbovou část,která začne po novém roce.Hra , kterou tým v této sezóně předvádí je jedna z nejlepších za devět let účinkování v soutěžích.Všichni hráči zaslouží poděkování za přístup a nasazení.

 Nástavbová část.

 Po  odehrání základní části se v nádstavbové části utkají první čtyři týmy každé skupiny mezi sebou o vítěze druhé ligy a tím i postup do ligy první.

Poslední tři každé skupiny se utkají taktéž mezi sebou v soutěži útěchy.

 Do bojů play off byly nalosovány podle pořadí tyto týmy:

HC Palkovice                 HC Bystré

HC Rybníkáři                HC Brušperk

HC Staříč                      HC Bobři

HC Jestřábi                   HC Termiti

 Nástavbová část  utkání HC Palkovice

 HC Palkovice        -        HC Rybníkáři                3 : 3         11.12.04

 Branky:     Huška 2,Štefek

 První zápas bojů o prvenství druhé ligy bylo od začátku vyrovnané,přesto že soupeř byl velký favorit.Navíc nás opět bylo míň než se sluší na pořádný tým.To však nebyl v tomto zápase handicap,ale výhoda.Všichni hráči na ledě nechali všechny síly a navíc se povedlo posílení týmu,kdy Honza Huška jako bývalý hráč Slezan FM,posílil tým a vstřelil dva góly a jeho hra byla velkým přínosem.V bráně přiváděl k zoufalství protihráče Michal Warzecha,který přes dopolední „uzení masa“podal famózní výkon a tým podržel.V tomto zápase však všichni hráči sáhli na dno sil a hráli výborný zápas.

( Tento zápas se do nádstavbové části nezapočítal)

 HC Palkovice        -        HC Termiti                   6 : 5         18.12.04

 Branky:    Molek 3,Kocich,Svoboda,Pohl 

Druhé utkání nádstavbové části bylo z říše snů.Soupeř skončil ve své skupině třetí,ale měl velmi dobrou hráčskou kvalitu což se projevilo v první polovině utkání,kdy nás přehrával,ale my naštěstí drželi krok a soupeř nám odskočil jen o gól.Přesto že jsme bojovali kvalita soupeře se projevila před koncem druhé třetiny vedl rozdílem tří branek 5 : 2.Na naší střídačce však vládl bojový duch a všichni jsme věřili v obrat.Třetí třetina byla ten sen,který byl podložen dobrým výkonem všech hráčů,především však Romana Molka coby obránce se přesunul do útoku a Michala Warzechy v bráně.Díky nasazení hráčů se zápas začal otáčet,my snížili na rozdíl jednoho gólu a soupeř znejistěl a jeho posměšné gesta při vstřelení gólu se proměnily v beznaděj,především poté co jsme srovnali na 5 : 5.Hektický byl závěr,soupeř chtěl strhnout vítězství, my však obětavě bránili a 10 sekund před koncem utkání ujel Roman Molek a dvě vteřiny před sirénou chladnokrevně proměnil nájezd a dal vítězný gól, v tomto zápase třetí!! Soupeř nevěřil, ale náš výkon byl velmi kvalitní a všichni hráči zaslouží absolutorium.Toto jsou utkání,kdy se zapomíná na bolest nebo peníze a hraje se srdcem pro vítězství.Jsem na hráče hrdý.

 HC Palkovice      -        HC Bobři                         2 : 2         9.1.05

 Branky:         Kaluža 2

 První zápas nového roku přinesl vyrovnanou bitvu o vítězství.Opět jsme měli vynikající úvod a zásluhou M.Kaluži vedli dvoubrankovým rozdílem.V bráně stál náhradní brankář , který skvěle zastoupil nemocného M.Warzechu.Celý tým bojoval,což je vlastně v této sezóně už pravidlo.Ještě žáden zápas jsme nevzdali a bojovali až do konce.Tak i v tomto zápase,kdy soupeř v závěru vyrovnal a dokonce sahal po vítězství,které jsme však velmi dobrým výkonem uhráli.Všem patří dík za bojovnost a vůli zvítězit, i když to byla jen remíza.

 HC Palkovice    -        HC Bystré                         5 : 1         30.1.05

 Branky:     Bača S. 2,Štefek,Marák,Pohl

 V utkání z vítězem naší základní skupiny a jediný soupeř , který nás v letošní soutěži porazil byl od začátku jednoznačný v tom,kdo půjde za vítězstvím.Náš úvodní tlak soupeř nevydržel a my si vytvořili dostatečný náskok,který jsme do konce zápasu nepustili.V bráně opět vynikal M.Warzecha,který měl blízko k první „ nule“v kariéře.V útoku se opět ve velmi dobrém světle ukázal J. Huška,který s V.Štefkem vytvořili úderný útok,kterému chybělo jen více štěstí na góly. Ale i ostatní hráči zaslouží absolutorium,že při náskoku hru nevypustili a svou hru hráli až do konce.

 HC Palkovice    -        HC Brušperk                     3 : 2

Branky:     Poh,Huška,Ulčák

Utkání s nejslabším účastníkem nástavbové části bylo v úvodu podceněno, ale díky vůli dotaženo k vítěznému konci.Přesto jsme se museli o výsledek obávat ale v těch těžkých chvílích nás podržel vynikajícím výkonem brankář M.Warzecha.

 HC Palkovice     -        HC Staříč                          6 : 7

Branky: Štefek 2,Pírek,Kaluža,Kocich,Molek

Měl to být zápas v poklidném tempu,protože nás ještě tento soupeř neporazil a tak si všichni mysleli , že to půjde samo.Je pravdou , že hodně posílil jak na postu brankáře tak mnozí hráči v základní skupině nehráli, ale na to se nemůžeme  vymlouvat.Porazil nás a tato prohra opravdu mrzí.Projevilo se podcenění,které jsme si museli vyříkat v kabině.

HC Palkovice       -        HC Rybníkáři                   0 : 4

Branky:

V utkání s lídrem celé soutěže jsme odehráli špatný zápas,nic se nedařilo a navíc jejich gólman velmi dobře zachytal a my se nemohli prosadit.

HC Palkovice         -        HC Jestřábi                     3 : 6

Branky:     Štefek 2,Čechmánek

Poslední utkání nádstavbové části již nemohlo nic změnit,náš tým i přes prohru skončili na čtvrtém místě,což znamenalo postup do play off a vynikající úspěch.

PLAY OFF

Po odehrání utkání nádstavbové části se náš tým umístil na čtvrtém místě,což poprvé v historii oddílu znamenalo účast v PLAY OFF.Tento historický úspěch nebyl náhodný ,ale během celé sezóny výsledky dokazovaly , že patříme do špičky druhé ligy v Kopřivnické soutěži.

Do play off se probojovaly týmy:

                  HC Rybníkáři           HC Jestřábi

                  HC Palkovice            HC Termiti

Tabulka před play of:

1.                HC Rybníkáři

2.                HC Termiti

3.                HC Jestřábi

4.                HC Palkovice

 Týmy se utkaly : 1.- 4.         

                            2.- 3.          Vítězové o konečné umístění.

 HC Rybníkáři     -      HC Palkovice                  8:2

Branky:     Huška,Pohl

První utkání play off,kde musel vyjít vítěz,který bude hrát o celkové vítězství,se vůbec nevyvedlo.Na hrací ploše i na střídačkách panovala nervozita což se projevilo také v počtu trestů,kdy náš tým měl 15 vyloučených,ale ne všichni seděli právem na trestné lavici.Prohra nás odsunula do boje o třetí místo.

 HC Termiti           -        HC Jestřábi

 O 1. – 2. místo:

HC Rybníkáři        -        HC Termiti           5:6(v prodloužení)

 O 3. – 4. místo: 

 HC Palkovice                -        HC Jestřábi                  4:1

Branky:     Kaluža 2,Pírek

 Už účast v utkání o třetí místo byl pro náš tým úspěch a tak jsme nastupovali k utkání s klidnou hlavou a s tím , že mužem jen překvapit a my nakonec překvapili a toto utkání s přehledem vyhráli.Od začátku jsme měli převahu a soupeři moc nedovolili a dokonce to vypadalo na první nulu soutěži,ale chyba obránců při rozehrání soupeř šťastně snížil a trošku zkazil radost z výsledku.Velmi vydařené utkání , kde se bojovalo a všichni plnili taktické úkoly.

Konečné pořadí Městské hokejové ligy v Kopřivnici

Ročník 2004 – 2005

 1.             HC Termiti

2.             HC Rybníkáři

3.             HC PALKOVICE

4.             HC Jestřábi

Celkové hodnocení HC Palkovice v Městské lize.

Kopřivnice 2004 - 2005

Amatérský tým HC PALKOVICE sehrál v tomto ročníku vynikající zápasy a tato sezóna se zapíše jako nejúspěšnější v celé „devítileté“ historii klubu.Už loňský ročník naznačil,že nové tváře z řad „palkovských kluků“ byly velkým přínosem a vhodným doplněním „přespolních“ se tým konsolidoval a zlepšeném přístupu pak dosahoval vynikajících výsledků,které pro mnohé byly velkým překvapením,a tím myslím i sebe jako kapitána.Veřejně musím hráče pochválit za přístup k hokeji jako takovému,za jejich odhodlání se za svůj dres porvat.To se ukázalo v některých utkáních,kdy si sáhli jak na fyzické síly tak i morální,což se v minulosti nestávalo,a zápasy dotáhli k vítězným koncům.Neodpustím si poznámku,že odvěký rival HC Kozlovice skončil hluboko v poli poražených a hrál jen soutěž útěchy.

Veřejně všem hráčům děkuji za jejich přístup a poděkování patří také Obecnímu úřadu za podporu,který jsme  snad svou hrou dobře reprezentovali a nedělali ostudu.

Ted trochu statistiky:

Počet utkání:           

Základní část:                                      6 utkání

Nástavbová část:                                 8 utkání

Play off:                                               2 utkání

 Celkem:                                    16 utkání

 Celkové skóre:                          65 : 61

Počet výher:                          8

Počet remíz:                          3               

Počet proher:                         5

Nejlepší střelec:

Štefek:                    11 branek

Bača S.:                   7   branek

Čechmánek:           7   branek

Molek:                     7   branek

Kaluža:                    5   branek

 Celkové náklady:               18 700,-

( Do této částky jsou započítané jen náklady na utkání,bez dopravy a nákupu výstroje a různých poplatků,které jsou hrazeny z vlastních prostředků hráčů. OU dotoval naší činnost 5 000,- kč, za kterou děkuji.)